Warning (2): get_browser(): browscap ini directive not set [APP/Config/bootstrap.php, line 520]
Kredyty dla bezrobotnych - sprawdź czy masz szansę! - pośrednictwo kredytowe jedenwniosek.pl

12345-20-02
Opłata zgodna z taryfą operatora
dla połączeń stacjonarnych

Strona główna » Porady » Kredyty dla bezrobotnych - sprawdź czy masz szansę!

 

Osoby bezrobotne niekiedy doświadczają wykluczenia społecznego. Jest to związane przede wszystkim z brakiem stałego dochodu. Coraz częściej jednak okazuje się, że kredyty dla bezrobotnych nie pozostają jedynie w sferze marzeń. Banki bowiem starają się zminimalizować ilość formalności koniecznych podczas starania się o kredyt, dlatego wymagają mniejszej ilości zaświadczeń. Czy w takim razie osoby nie posiadające zatrudnienia rzeczywiście są w stanie otrzymać kredyt?
   
Wiele zależy od tego, jaka kwota interesuje bezrobotnego klienta. W przypadku niewielkich kredytów, bardzo często banki nie wymagają zaświadczeń o dochodach, a zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy jest szacowana jedynie na podstawie wpływów na jego rachunek bankowy. Oznacza to, że bezrobotny, o ile posiada jakichkolwiek dochód, może starać się o kredyt w banku. Oczywiście, ostateczna decyzja zależy od indywidualnej sytuacji. Co jednak można zrobić w sytuacji, kiedy osoba nie posiadająca pracy, nie ma również żadnych dochodów? W takim przypadku trzeba liczyć się z odmowną decyzją banku. Rozwiązaniem może okazać się posiadanie zabezpieczenia kredytu, na przykład w postaci nieruchomości. Dzięki temu bank ma pewność, że zadłużenie zostanie spłacone, nawet jeśli klient nie będzie miał na ten cel środków. Nieruchomość jest wówczas licytowana przez bank, a pieniądze w ten sposób otrzymane są spożytkowane na uiszczenie wierzytelności. Alternatywą są także parabanki, czyli firmy proponujące pożyczki, najczęściej w niewielkich kwotach, o krótkim terminie zwrotu.
   
Parabanki nie wymagają od klientów zaświadczeń o osiąganych dochodach. Pożyczki bez problemu udzielane są również osobom bezrobotnym, zatrudnionym w oparciu o umowę o dzieło czy zlecenie bądź emerytom i rencistom. Trzeba jednak pamiętać, że łatwa dostępność podobnych produktów finansowych jest często związana z wyższym oprocentowaniem oraz prowizjami, dlatego decydując się na skorzystanie z oferty parabanku należy bardzo dokładnie prześledzić wszystkie jej warunki. Warto zaznaczyć, że parabanki zazwyczaj proponują pożyczki też tym osobom, które posiadają niekorzystną historię w Biurze Informacji Kredytowej.

Znajdź kredyt

bez wychodzenia z domu!

  • jeden wniosek - wiele banków i instytucji
  • indywidualna decyzja kredytowa
  • wsparcie doradcy finansowego
Rata już od: 210,63 zł Trwa ładowanie...