Warning (2): get_browser(): browscap ini directive not set [APP/Config/bootstrap.php, line 520]
Kredyt gotówkowy przy braku zdolności kredytowej. - pośrednictwo kredytowe jedenwniosek.pl

12345-20-02
Opłata zgodna z taryfą operatora
dla połączeń stacjonarnych

Strona główna » Porady » Kredyt gotówkowy przy braku zdolności kredytowej.

 

Zdolność kredytowa jest pierwszym elementem branym przez bank pod uwagę w czasie analizowania wniosku kredytowego konkretnego klienta. Wpływ na nią ma szereg czynników, takich jak uzyskiwane dochody, ilość osób w gospodarstwie domowym czy wiek osoby ubiegającej się o kredyt. Zdarza się jednak, że posiadana zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, by zaciągnąć kredyt gotówkowy w określonej sumie. Czy istnieje jakiejś wyjście z tej sytuacji?
   
Najprościej jest zdecydować się na zmniejszenie kwoty kredytu. Jednak, jeśli podobna opcja nie jest brana pod uwagę, warto zastanowić się nad wybraniem dłuższego czasy kredytowania. Wówczas miesięczna rata przeznaczona do spłaty będzie niższa i zdolność kredytowa może wzrosnąć. Oczywiście, banki podchodzą indywidualnie do każdego klienta, dlatego warto starać się negocjować warunki konkretnych kredytów gotówkowych. Pierwsze kroki dobrze skierować do banku, w którym prowadzone jest konto. Często bowiem tego rodzaju placówki posiadają oferty skrojone na miarę potrzeb stałych klientów. Nie należy też zrażać się odmową w jednym banku, ponieważ nie oznacza to, że inne instytucje nie będą skłonne udzielić kredytu gotówkowego w żądanej sumie. Każdy bank ma bowiem własny sposób oceniania potencjalnych klientów. Dodatkowo, wskazane jest spłacić i zrezygnować z posiadanych kart kredytowych czy otwartych linii kredytowych funkcjonujących w ramach osobistego rachunku bankowego. Jeśli jest taka możliwość, najlepiej uiścić również bieżące wierzytelności, czyli wszelkiego rodzaju kredyty oraz pożyczki. Jednak jeżeli mimo podobnych zabiegów, zdolność kredytowa dla kredytu gotówkowego nadal nie jest wystarczająca, klient może zastanowić się nad ofertą parabanków, które nie badają zdolności kredytowej i nie wymagają najczęściej żadnych zaświadczeń, poza dowodem osobistym danej osoby.

Reasumując, dzisiaj banki starają się uatrakcyjniać swoją ofertę, dlatego ich wymagania nie są tak wyśrubowane i dostęp do kredytów gotówkowych ma coraz większa liczba osób. Jednak, jeśli nie posiada się niezbędnej zdolności kredytowej, warto udać się do innego banku, spłacić bieżące kredyty, zamknąć otwarte linie kredytowe na kontach osobistych i zrezygnować z kart kredytowych. Rozwiązaniem jest też wydłużenie okresu kredytowania.

Znajdź kredyt

bez wychodzenia z domu!

  • jeden wniosek - wiele banków i instytucji
  • indywidualna decyzja kredytowa
  • wsparcie doradcy finansowego
Rata już od: 210,63 zł Trwa ładowanie...