Warning (2): get_browser(): browscap ini directive not set [APP/Config/bootstrap.php, line 520]
Różnice między kredytem, a pożyczką - pośrednictwo kredytowe jedenwniosek.pl

12345-20-02
Opłata zgodna z taryfą operatora
dla połączeń stacjonarnych

Strona główna » Porady » Różnice między kredytem, a pożyczką

 

Pokutuje przekonanie, że kredyt oraz pożyczka gotówkowa to dwa określenia na ten sam produkt finansowy. To oczywiście błędne założenie, ponieważ oba rozwiązania znacząco się od siebie różnią. Czym?

Cechą kredytów gotówkowych jest fakt, że mogą one zostać udzielone wyłącznie przez banki. Banki pożyczają klientom pieniądze, które zostały w danej instytucji zdeponowane. Wobec kredytobiorcy są stosowane przepisy prawa bankowego, co jest dla niego ochroną. Oprocentowanie kredytu różni się, w zależności od oferty konkretnego banku, podobnie jak pobierana marża czy dodatkowe opłaty. Zdarza się bowiem, że bank wymaga ubezpieczenia kredytu, zwłaszcza w przypadku wyższych kwot. Pożyczka gotówkowa jest terminem szerszym niż kredyt, ponieważ może być udzielona w zasadzie przez każdą osobę. Pożyczki znajdują się w ofercie banków oraz firm pożyczkowych, potoczenie określanych mianem parabanków. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się również pożyczki społecznościowe, czyli udzielane przez osoby prywatne, na podstawie ustalonych pomiędzy pożyczkobiorcą i pożyczkodawcą warunków. Pożyczka może zostać zasadniczo udzielona na dowolny cel, w odpowiedniej kwocie i okresie spłaty. Wszystko zależy od indywidualnych postanowień. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku kredytów gotówkowych, określenie terminu spłaty wierzytelności jest obowiązkowe, natomiast podczas zaciągania pożyczek nie ma takiej konieczności.

Podsumowując – które rozwiązanie jest bardziej korzystne, kredyt czy pożyczka gotówkowa? Oczywiście, wszystko zależy od konkretnych ofert. Najczęściej jednak pożyczki gotówkowe to propozycja dla osób, które nie posiadają zadowalającej zdolności kredytowej bądź są osobami, jakie w oczach banków nie będą w stanie spłacić zaciąganej wierzytelności, na przykład nie mają stałego zatrudnienia i decydują się na skorzystanie z oferty parabanku lub prywatnego pożyczkodawcy. Warto pamiętać, że pomiędzy pożyczką a kredytem gotówkowym nie stoi znak równości, by w przyszłości móc świadomie podejmować decyzje finansowe.

Znajdź kredyt

bez wychodzenia z domu!

  • jeden wniosek - wiele banków i instytucji
  • indywidualna decyzja kredytowa
  • wsparcie doradcy finansowego
Rata już od: 210,63 zł Trwa ładowanie...