Warning (2): get_browser(): browscap ini directive not set [APP/Config/bootstrap.php, line 520]
Kredyt dla osób z niską zdolnością kredytową - pośrednictwo kredytowe jedenwniosek.pl

12345-20-02
Opłata zgodna z taryfą operatora
dla połączeń stacjonarnych

Strona główna » Porady » Kredyt dla osób z niską zdolnością kredytową

 

Podejmując decyzję o przyznaniu danej osobie kredytu w określonej wysokości, banki mają na uwadze przede wszystkim jej zdolność kredytową, która pozwala na bezproblemowe spłacenie zobowiązania. Na zdolność składają się przede wszystkim uzyskiwane dochody, ich źródła oraz stałe wydatki, które są ponoszone na prowadzenie gospodarstwa domowego, oczywiście w odniesieniu do liczby osób pozostających na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt. Niska zdolność kredytowa może więc stać się poważną przeszkodą.

Trzeba jednak pamiętać, że nie wyklucza ona z grona potencjalnych klientów. Udzielenie kredytu jest związane z prowizją, dlatego większości pracowników zależy na ich uruchomieniu. Nie należy więc rezygnować ze starań. Co ciekawe, klient ma realny wpływ na swoją zdolność kredytową i istnieje kilka trików, które pozwalają na jej zwiększenie. Przede wszystkim, warto spłacić wszystkie dotychczasowe zobowiązania, które stanowią obciążenie dla zdolności. Dodatkowo, wskazane jest zlikwidowanie kart kredytowych oraz otwartych linii kredytowych działających w ramach konta osobistego. Kredyty dla osób, które posiadają niską zdolność kredytową to zazwyczaj kredyty rozciągnięte w czasie, bowiem wydłużenie terminu spłaty decyduje o zminimalizowaniu wysokości miesięcznej raty. Z tego względu, jeśli klient stara się o otrzymanie konkretnej sumy, ale jest świadom swojej niezadowalającej zdolności, wówczas dobrze jeśli wybierze większą ilość rat. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w takiej sytuacji bank będzie przychylny składanemu wnioskowi. Ponadto, zaleca się również wybór rat równych. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że w początkowym okresie spłaty, przy takiej samej kwocie kredytu i czasie kredytowania, raty malejące są wyższe niż raty równe, a bank zdolność kredytową określa mając na uwadze pierwszą ratę.

Generalnie, kredyty dla osób o niskiej zdolności kredytowej to kredyty długoterminowe, których kolejne raty są równe. Takie warunki sprawiają, że zdecydowanie łatwiej jest otrzymać kredyt w pożądanej przez siebie kwocie.

Znajdź kredyt

bez wychodzenia z domu!

  • jeden wniosek - wiele banków i instytucji
  • indywidualna decyzja kredytowa
  • wsparcie doradcy finansowego
Rata już od: 210,63 zł Trwa ładowanie...