Warning (2): get_browser(): browscap ini directive not set [APP/Config/bootstrap.php, line 520]
Najważszniejsze czynniki przy wyborze kredytu gotówkowego - pośrednictwo kredytowe jedenwniosek.pl

12345-20-02
Opłata zgodna z taryfą operatora
dla połączeń stacjonarnych

Strona główna » Porady » Najważszniejsze czynniki przy wyborze kredytu gotówkowego

 

Kredyt gotówkowy to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych produktów bankowych. Udzielany jest na dowolny cel, co oznacza, że o sposobie spożytkowania otrzymanych pieniędzy decyduje wyłącznie klient. Z racji zapotrzebowania rynkowego, większość banków stale wprowadza do swojej oferty nowe kredyty gotówkowe. Jakie czynniki powinny mieć priorytetowe znaczenie przy wyborze odpowiedniego produktu? Co przede wszystkim wziąć pod uwagę?

Istotne jest oprocentowanie kredytowanej kwoty oraz okres spłaty. Ponadto, bardzo ważna jest prowizja pobierana przez bank w zamian za pożyczenie konkretnej kwoty. Na ogół oscyluje ona w granicach 0 – 5 % kwoty kredytu. To najważniejsze koszty, które decydują o wysokości miesięcznych rat, które klient musi spłacać. Bank ma obowiązek poinformować kredytobiorcę ile wynosi koszt całkowity kredytu. Na podstawie tej informacji należy porównać dostępne na rynku oferty. Jednak, warto być ostrożnym i sprawdzić również czy z zaciągnięciem kredytu nie wiążą się koszty ukryte, między innymi koszty manipulacyjne, związane chociażby z samym przeanalizowaniem dostarczonego przez klienta wniosku. Ponadto, na uwadze koniecznie trzeba mieć opłaty niekiedy pobierane za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Zdarza się, że banki wymagają dodatkowego zabezpieczenia kredytu, zwłaszcza w przypadku, kiedy opiewa on na bardzo wysoką kwotę. Takim zabezpieczeniem może być chociażby konieczność wykupienia polisy ubezpieczeniowej, na przykład w związku z utratą życia czy pracy. Oczywiście, to generuje kolejne koszty, które powinny zostać doliczone do ogólnego bilansu.

A co z kuszącymi promocjami? Należy do nich podejść z odpowiednią dozą ostrożności i dokładnie sprawdzić wszystkie potencjalne koszty. Zdarza się, że reklamując kredyt, którego prowizja wynosi 0%, klient jest zobowiązany do uiszczenia dodatkowych opłat lub założenia konta osobistego w danym banku. W ostatecznym rozrachunku, nie zawsze promocja okazuje się być najbardziej opłacalnym dla kredytobiorcy rozwiązaniem.

Znajdź kredyt

bez wychodzenia z domu!

  • jeden wniosek - wiele banków i instytucji
  • indywidualna decyzja kredytowa
  • wsparcie doradcy finansowego
Rata już od: 210,63 zł Trwa ładowanie...