Warning (2): get_browser(): browscap ini directive not set [APP/Config/bootstrap.php, line 520]
RRSO - co to jest i do czego służy? - pośrednictwo kredytowe jedenwniosek.pl

12345-20-02
Opłata zgodna z taryfą operatora
dla połączeń stacjonarnych

Strona główna » Porady » RRSO - co to jest i do czego służy?

 

Wybierając kredyt, wielu klientów czuje się jak dzieci we mgle, gubiąc się w zawirowaniach ekonomicznych terminów. Warto jednak poświęcić nieco czasu na poznanie podstawowych pojęć, by mieć pewność, że wybrany produkt bankowy jest rzeczywiście najbardziej atrakcyjną propozycją. Jedną z najważniejszych kwestii jest RRSO. Co kryje się pod tym skrótem? Czy RRSO ma duże znaczenie dla opłacalności kredytu?

RRSO to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Tym terminem określa się całkowity koszt zaciąganego kredytu. Dlaczego warto zwracać na niego uwagę? Przede wszystkim ze względu na fakt, że ułatwia on wybranie najbardziej korzystnej propozycji wśród wielu oferowanych dzisiaj kredytów. RRSO pomaga w porównywaniu poszczególnych ofert. W skład tej wielkości wchodzą bowiem nie tylko koszty, których większość klientów jest świadoma, czyli oprocentowanie czy prowizje, ale również koszty dodatkowe, jak chociażby opłaty manipulacyjne. Bazując na RRSO klient zyskuje informacje na temat tego, jak dużą kwotę będzie musiał zwrócić bankom czy SKOK – om. Trzeba jednak pamiętać, że podstawą tego wskaźnika jest również czas, w którym koszty zostaną poniesione, a więc wartość pieniądza osiąganą przez niego w określonym czasie. Oznacza to, że w przypadku rat równych RRSO będzie niższe niż w odniesieniu do rat malejących. Może się jednak okazać, że w przypadku kredytów generujących wyższe koszty, istnieje możliwość, by RRSO miało mniejszą wartość. Koniecznie należy mieć to na uwadze, dokonując ostatecznego wyboru.

Podanie RRSO jest obowiązkiem banku. Informacje o jego wysokości uwzględniane są w reklamach kredytów. Oczywiście, zazwyczaj nie są one wysuwane na pierwszy plan, jednak ich znalezienie w ofercie nie powinno nastręczyć jakichkolwiek problemów. Generalnie obowiązkiem banków jest przedstawianie warunków zawieranej umowy w sposób, który będzie zrozumiały dla zwyczajnego konsumenta. Reasumując – podczas wybierania odpowiedniego dla siebie kredytu, koniecznie na uwadze należy mieć wskaźnik RRSO. Jest on wyjątkowo przydatny w ocenianiu opłacalności kredytów.

Znajdź kredyt

bez wychodzenia z domu!

  • jeden wniosek - wiele banków i instytucji
  • indywidualna decyzja kredytowa
  • wsparcie doradcy finansowego
Rata już od: 210,63 zł Trwa ładowanie...